Отборите на Брайтън и Челси поставиха началото на новата 2020 година, както

...

Чайките изкълваха точка от Челси за старт на годината

Отборите на Брайтън и Челси поставиха началото на новата 2020 година, както и на новото десетилетие на острова. Двата отбора приключиха при резултат 1:1 в дуел от 21-ви кръг на Висшата лига. В 10-ата минута прецизен бе Сесар Аспиликуета, който записа своя мач №100 като капитан на " сините ". В 84-ата минута Алиреза Джаханбахш възвърне равенството в дуела с гол-шедьовър за " чайките ". Той се разписа с ефектна задна ножица.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

Така отборът на Брайтън съумя да завоюва първа точка против Челси, които до момента бяха печелили всичките си 9 дуела против този противник във Висшата лига.

В другия дуел от Висшата лига по това време Бърнли посрещна Астън Вила, като срещата на " Търф Мур " приключи  1:2 . Автор на откриващото попадение бе Уесли, а за 0:2 повиши Джак Грийлиш. В 80-ата минута Крис Ууд върна едно попадение за домакините.
Източник: standartnews.com